Edach Budowlani Lublin powracają tryumfalnie do Ekstraligi rugby po ponad czteromiesięcznej przerwie

Po nieobecności trwającej ponad cztery miesiące, drużyna Edach Budowlani Lublin z powrotem włączyła się do rywalizacji w Ekstralidze rugby. Swój pierwszy mecz rundy wiosennej grali na wyjeździe, gdzie spotkali się z ekipą o takiej samej nazwie z Łodzi, którą ostatecznie pokonali.

Podopieczni Andrzeja Kozaka rozegrali swój pierwszy oficjalny mecz w 2022 roku na terenie Łodzi. Ich przeciwnikami byli Budowlani WizjaMED – drużyna, która w poprzednim sezonie nie odniosła żadnego zwycięstwa i zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Mimo to Kozak ostrzegał swoich graczy, aby nie lekceważyli łodzian, gdyż dokonali oni kilku transferów i mogą okazać się silniejsi na wiosnę.

Pierwszą część gry lubelska drużyna zakończyła prowadząc 8:3, ale ich gospodarze dali im niemało do myślenia. Duży wpływ na przebieg meczu miało wysłanie na ławkę kar Robizona Kelberashviliego już w 11 minucie spotkania. Rugbysta, który na co dzień gra na pozycji filara, otrzymał czerwoną kartkę, przez co jego drużyna musiała grać w osłabieniu.