Pech złodzieja: Rozpoznany przez policjanta w centrum handlowym

Zdarzyło się coś, czego nikt by nie oczekiwał. W miniony weekend (16-17 marca), kiedy to policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie miał dzień wolny od służby, podczas robienia zakupów w centrum handlowym, natknął się na znajomą twarz.

Twarzą, która rzucała mu się w oczy, był 30-letni mężczyzna z gminy Wólka. Policjant zdał sobie sprawę, że rozpoznaje go jako osobę poszukiwaną za przestępstwo kradzieży zuchwałej. Ten mężczyzna ma na swoim koncie wiele wpisów w policyjnych kartotekach, a ostatnie jego przewinienie kosztowało go wyrok 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności – poinformowała komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kiedy policjant doliczył się 2 i 2 i postanowił aresztować mężczyznę, ten rzucił się do ucieczki. Nie doszedł jednak daleko – po krótkim czasie został schwytany. Na miejscu pojawiła się patrolująca w pobliżu ekipa policji, której policjant, mimo dnia wolnego, przekazał ujętego mężczyznę. Następnie zatrzymany został przewieziony do aresztu.