Profesor Elżbieta Starosławska pożegnana w Lublinie: Kondolencje od byłego ministra sprawiedliwości

Dziś o 11:00, staraniem Archikatedry Lubelskiej, odbędą się ceremonie pogrzebowe poświęcone pamięci prof. Elżbiety Starosławskiej, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Na platformie X, były minister sprawiedliwości i prokurator generalny rządu Zjednoczonej Prawicy, wyraził swoje kondolencje.

Profesor Starosławska zakończyła swoją drogę życiową w poniedziałek, 4 marca, mając 71 lat. Dziś, w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 11:00 rozpoczną się uroczystości żałobne ku jej czci. Następnie, żałobny orszak przemieści się na cmentarz przy ulicy Lipowej w Lublinie, gdzie miejsce spoczynku znajdzie zmarła profesor. Różne zakątki kraju przesyłają wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich długoletniej dyrektorki COZL-u. Kondolencje przekazał również były minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, walczący obecnie z chorobą nowotworową, za pośrednictwem platformy X, dawniej znanej jako Twitter.

– Nie mogę dzisiaj uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu Śp. Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej. Mój stan zdrowia na to nie pozwala. Jednakże pragnę przynajmniej tutaj przekazać jej rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy najszczerszego współczucia – zaznaczył polityk Solidarnej Polski, do niedawna członek koalicji rządzącej Zjednoczonej Prawicy.

Zbigniew Ziobro wpisał te słowa na X po raz pierwszy od 6 grudnia ubiegłego roku. W swoim wpisie przyznał, że sam korzystał z opieki medycznej pod auspicjami zmarłej dyrektorki lubelskiego ośrodka.