Akcja "Prędkość": Policja w Lublinie ujawnia szereg wykroczeń drogowych

Policja przeprowadziła kontrolę drogową, w wyniku której sprawdzono ponad 320 kierowców. W trakcie tej operacji, nazwanej „Prędkość”, ujawniono prawie 250 naruszeń przepisów.

Akcja była związana ze wzrostem liczby incydentów na drogach, gdzie dominującą przyczyną wydaje się być przekraczanie dozwolonej prędkości. W piątek, 17 maja, policjanci przystąpili do działań skierowanych na zwrócenie uwagi na ten problem pod hasłem „Prędkość”.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie powiedział, że akcja ponownie udowodniła, jak wiele osób ignoruje apel o ostrożność na drogach. Mimo licznych próśb o zachowanie ostrożności, nie brakuje kierowców, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń płynących z nadmiernej prędkości, która jest niebezpieczna nie tylko dla samych kierowców i ich pasażerów, ale także dla pieszych. To jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Podczas akcji, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontrolowali ponad 320 kierowców. Zanotowali 248 wykroczeń, z których większość miała miejsce w pobliżu przejść dla pieszych. Dwóch kierowców musi teraz liczyć się z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w miejscowościach. Dodatkowo, 16 kierowców straciło dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny ich pojazdów.