Lublin triumfuje w konkursie "Innowacyjny Samorząd 2024"

W ramach prestiżowego konkursu „Innowacyjny Samorząd 2024”, miasto Lublin zostało docenione za swoje innowacje, zdobywając II oraz III miejsce. Konkurencja dotyczyła działań samorządu w kontekście promowania efektywności energetycznej i ulepszania polityki skierowanej do młodzieży.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, Lublin został wyróżniony w kategorii „Duże miasta”. Pierwsze z nagrodzonych przedsięwzięć to projekt skoncentrowany na efektywności energetycznej. Miasto skonstruowało nowoczesny system sterowania zużyciem ciepła w budynkach publicznych, dążąc do optymalizacji i minimalizacji kosztów.

Drugi laur przypadł Lublinowi za jego unikalną politykę młodzieżową. Projekt o nazwie „Miasto Młodych” zakłada aktywne zaangażowanie młodych osób w procesy decyzyjne dotyczące przyszłości miasta, co stanowi doskonały przykład partycypacji społecznej.

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, z dumą skomentował uzyskane wyróżnienia, podkreślając, że są one dowodem na to, jak wiele miasto osiągnęło. „Otrzymane nagrody to dla nas ogromna satysfakcja” – mówił.