Mariusz Deckert w roli koordynatora nowo powstającego centrum promocji kultury w CSK – przyszłość lubelskich instytucji kultury

Mariusz Deckert, jest koordynatorem nowo tworzonego centrum promocji kultury, które ma swoją siedzibę w Centrum Spotkań Kultur (CSK). Wcześniej pełniąc funkcję szefa Polskiego Radia Lublin, teraz staje na czele projektu mającego na celu zebranie pod wspólnym dachem wszystkich instytucji kulturalnych, które są nadzorowane przez marszałka województwa lubelskiego.

W obrębie tych instytucji znajdują się m.in. Opera Lubelska, Centrum Spotkania Kultur oraz Filharmonia Lubelska. Wszystkie te placówki podlegają bezpośrednio Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego. Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego, potwierdza, że Mariusz Deckert jest obecnie zatrudniony w CSK i pracuje nad tworzeniem centrum promocji.

Według nieoficjalnych informacji, Mariusz Deckert miałby objąć stanowisko dyrektora ds. marketingu we wszystkich wymienionych instytucjach. Na te doniesienia rzecznik Marszałka odpowiada: – Nie posiadam informacji na temat dalszych kroków w karierze tej osoby. Nie jestem również pewien, czy będzie on pracował jednocześnie we wszystkich trzech instytucjach, które nadal funkcjonują jako oddzielne.

Według informacji, które udało nam się pozyskać, Mariusz Deckert ma w najbliższej przyszłości nadzorować organizację wszystkich wydarzeń w ramach instytucji marszałkowskich. W związku z tym centra promocji i marketingu w tych instytucjach mogą zostać zlikwidowane. Pracownicy tych ośrodków wyrażają obawy o utratę pracy.