Groźne zdarzenie drogowe w Lublinie: karetka pogotowia zderzyła się z samochodem osobowym

Dzień 17 maja to data, która na długo zapadnie w pamięć mieszkańcom Lublina. W piątek wieczorem na jednej z ulic tej miasta miało miejsce poważne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły dwie jednostki transportu drogowego, a mianowicie karetka pogotowia ratunkowego oraz pojazd osobowy. Konsekwencją tego nieszczęśliwego incydentu było poszkodowanie ośmiu osób, w tym członków załogi ambulansu.

Tragiczna kolizja miała miejsce na ulicy Kunickiego, w dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. To tam doszło do zderzenia samochodu osobowego i karetki pogotowia ratunkowego. Następstwem tego zdarzenia było poszkodowanie ośmiu osób, które musiały zostać przetransportowane do szpitala na dalsze badania i ewentualne leczenie.

Według informacji dostarczonych przez lubelską policję, wypadek miał miejsce po godzinie 21:00. Jak wynika z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy służb mundurowych, kierujący karetką pogotowia, pojazdem marki Renault, jechał ulicą Kunickiego od strony ulicy Dywizjonu 303 w kierunku Placu Bychawskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Piaskową doszło do zderzenia z jadącą tą drogą toyotą. W wyniku zderzenia, samochód osobowy uderzył w ścianę budynku, natomiast karetka pogotowia runęła na chodnik i przewróciła się. W celu udzielenia pomocy rannym, na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowe służby ratunkowe.