Senior z Lublina stracił 300 tysięcy złotych przez oszustwo walutowe

Jedno z tragicznych doświadczeń życiowych spotkało niedawno 65-letniego mieszkańca Lublina, który został poszkodowany przez oszustów internetowych. Człowiek ten został pozbawiony swoich oszczędności w wyniku zręcznej manipulacji, która kosztowała go aż 300 000 złotych.

Poszkodowany senior zgłosił sprawę do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wyjaśniając okoliczności, które doprowadziły do utraty jego pieniędzy. W swoim zeznaniu, 65-latek przyznał, że padł ofiarą przekonującej propozycji inwestycyjnej opartej na handlu walutami, którą otrzymał od jednej z firm online.

W ramach procedury inwestycyjnej, mężczyzna został skierowany do otwarcia nowego rachunku bankowego i przelania na niego wszystkich swoich oszczędności. To jednak nie był koniec manipulacji oszustów. Poprosili również o instalację zdalnego pulpitu na komputerze seniora, co umożliwiło im swobodny dostęp do środków zgromadzonych na jego koncie.

Następnie, jak relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski, reprezentujący Komendę Miejską Policji w Lublinie, wszystkie oszczędności seniora zostały szybko przelane na giełdę kryptowalut. W rezultacie poszkodowany 65-latek stracił łącznie 300 000 złotych, które wcześniej zgromadził jako swoje oszczędności.