Brutalne pobicie bezdomnego i wymuszenie rozbójnicze w Lublinie: pięć osób aresztowanych

W wyniku agresywnego incydentu, który miał miejsce kilka dni temu, pięć osób zostało osadzonych w areszcie. Zdarzenie to dotyczyło 45-letniego mężczyzny, którego brutalnie pobicie za pomocą pałki było konsekwencją jego odmowy zapłacenia 100 złotych za nocleg w opuszczonym budynku. Oprócz tego, napastnicy nie udzielili mu pomocy medycznej pomimo poważnych obrażeń, które odniósł. Co więcej, wspólnie z innymi osobami, podejmowali próby wymuszenia rozbójniczego na 49-letniej kobiecie.

Zeszłotygodniowy incydent miał miejsce przy ulicy Inżynierskiej w Lublinie i ofiarą padł bezdomny mężczyzna. Zgodnie z ustaleniami w sprawie, dwójka bezdomnych została skonfrontowana przez grupę pięciu osób podczas przebywania w pustostanie. Jeden ze sprawców zażądał od 45-latka sumy 100 złotych jako opłaty za nocleg w tym miejscu. Po odmowie, napastnik uderzył pokrzywdzonego pałką. Następnie do bicia dołączyli pozostali dwaj mężczyźni, którzy nieskrępowanie bili 45-latka po całym ciele.

Oprócz poważnych obrażeń, jakie mężczyzna odniósł, sprawcy nie udzielili mu żadnej pomocy. Dodatkowo, postanowili we współpracy ze swoimi znajomymi na siłę zmusić 49-letnią kobietę do wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Finalnie, kobieta została okradziona. Ciężko ranny 45-latek został przewieziony do szpitala – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policja szybko zareagowała na zdarzenie i zatrzymała sprawców. Funkcjonariusze doprowadzili do aresztu pięć osób w wieku od 23 do 51 lat.