Niespodziewana interwencja lubelskiej drogówki: poród w czasie kontroli drogowej

W godzinach nocnych w Lublinie, doszło do niecodziennej sytuacji, która wymagała natychmiastowej reakcji policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy. W trakcie rutynowej kontroli prędkości na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta – ulicy Jana Pawła II, funkcjonariusze zostali postawieni w obliczu wyjątkowej sytuacji medycznej.

Kiedy to około godziny 1.00, na radarze policyjnym pojawił się przekraczający dozwoloną prędkość citroen, decyzja o jego zatrzymaniu wydawała się być oczywista. Jednakże, kiedy funkcjonariusze podchodzili do pojazdu, zdenerwowany kierowca powiadomił ich, że jest w drodze do szpitala z żoną, która jest w trakcie porodu. Każda sekunda była istotna, a mimo początkowego szoku, policjanci natychmiast wdrożyli procedury mające na celu zapewnić bezpieczny i szybki przejazd do szpitala.

Początkowo mający na celu egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, mundurowi błyskawicznie zmienili swoją rolę na prowadzących eskortę. Wykorzystując sygnały świetlne i dźwiękowe, umożliwili rodzinie szybki i bezpieczny dojazd do placówki medycznej. Dzięki ich profesjonalnemu i zdecydowanemu działaniu, wszystko skończyło się szczęśliwie.