Dwóch nieletnich złodziei rowerów w rękach policji. Zatrzymano również 40-latka odpowiedzialnego za kradzież jednośladu o wartości 4 tys. zł

W szeregach policyjnych 2. komisariatu Lublina osoby odpowiedzialne za sprawę kradzieży rowerów zdołały wykryć i zatrzymać dwóch młodych sprawców. Chłopcy, mający zaledwie 15 i 16 lat, zostali schwytani i poddani przesłuchaniu przez funkcjonariuszy.

KMP w Lublinie informuje, że dowody zgromadzone przez funkcjonariuszy bezsprzecznie wskazują na to, że to właśnie oni są winni kradzieży dwóch jednośladów na terenie Lublina. Łączna wartość skradzionych rowerów wynosi blisko 4 000 złotych. Dodatkowo ustalenia śledczych sugerują, że obaj młodzi mężczyźni mogą być odpowiedzialni za trzy kolejne kradzieże rowerów, tym razem na terenie Świdnika. Wszystkie te sprawy trafią teraz do sądu dla nieletnich.

Jednak to nie koniec sukcesów lubelskich policjantów. Tym razem to funkcjonariusze z 4. komisariatu wykryli i zatrzymali kolejnego złodzieja roweru – mężczyznę w wieku 40 lat. Sprawca ukradł rower o wartości 4000 złotych, po czym niemal natychmiast sprzedał go do lombardu. Policjanci odzyskali skradziony przedmiot i postawili zarzuty mężczyźnie.

Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.