Pierwszy etap wyścigu Tour de Pologne Women przyniesie utrudnienia na drogach Lublina

W najbliższy piątek kolarski wyścig Tour de Pologne Women zadebiutuje na ulicach miasta Lublin. W pierwszym etapie tego sportowego wydarzenia, mieszkańcy i kierowcy mogą spodziewać się licznych utrudnień w ruchu drogowym.

Start zawodów zaplanowany został na godzinę 16:00, jednak zakłócenia w ruchu drogowym mogą rozpocząć się już od rana i potrwają przez około cztery godziny. Inauguracyjny etap wyruszy z ulicy 3 Maja. Trasa wyścigu obejmować będzie następujące ulice: 3 Maja – skręt w prawo na Krakowskie Przedmieście – dalej al. Racławickie – nawrót na al. Racławickie – wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia do Placu Litewskiego, który będzie meta.

Jak wyjaśnia Justyna Góźdź, reprezentantka lubelskiego ratusza, wyścig odbędzie się przy całkowitym zamknięciu trasy dla ruchu kołowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom oraz widzom, trasa zostanie zabezpieczona przez pracowników służby porządkowej organizatora, we współpracy z policją i strażą miejską.

W godzinach od 8:00 do 23:00 całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną ulice Kapucyńska, 3 Maja (odcinek od Krakowskiego Przedmieścia do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Niepodległej) oraz Krakowskie Przedmieście (odcinek od 3 Maja do Wieniawskiej). Ulica Wieniawska będzie dostępna dla ruchu jedynie do godziny 14:00. Zamknięcie obejmie również jeden pas ruchu na ulicy Żołnierzy Niepodległej w kierunku 3 Maja. Pojazdy będą kierowane na objazd przez ulicę Ogrodową.