Przebieg rozprawy sądowej wobec 37-letniej Anny A. oskarżonej o napady na banki

W czwartek w Sądzie Okręgowym w Lublinie rozpoczęła się rozprawa przeciwko Annie A., kobiecie w wieku 37 lat, która stoi przed obliczem wymiaru sprawiedliwości oskarżona o zrealizowanie napadów na dwa banki zlokalizowane w Kurowie oraz Puławach, w województwie lubelskim. Co ciekawe, Anna A. była w owym czasie na zaawansowanym etapie ciąży – ósmym miesiącu. W sytuacji skazania jej grozi kara do dwudziestu lat pozbawienia wolności.

Zarzucane jej przestępstwa miały miejsce 25 października 2023 roku na terenie Kurowa oraz 10 listopada tego samego roku w Puławach. W obydwu sytuacjach, do placówki bankowej wkroczyła kobieta ukryta pod maską. Kierując się agresją, machała nożem i domagała się od obsługującej kasjerki wydania gotówki, krzycząc „dawać kasę”. W czasie drugiego napadu, wymierzyła nóż w szyję pracownicy banku. Zaalarmowano, iż suma skradzionych przez nią funduszy wynosi około 50 tys. złotych.

Rozprawa z udziałem Anny A., oskarżonej o dokonanie brutalnego napadu z użyciem niebezpiecznej broni, jakim jest nóż, oraz spowodowanie obrażeń ciała o niskim stopniu nasilenia, rozpoczęła się w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Mimo to, że obecnie przebywa w zakładzie karnym, miała możliwość uczestniczenia w procesie za pośrednictwem wideokonferencji. Gdy sędzia wielokrotnie pytał ją o winę oraz przeprowadził przerwę na zastanowienie, 37-latka nie podjęła decyzji o odpowiedzi na pytanie i utrzymywała milczenie.