Rozdanie kwiatów z parkowych kwietników – Lublin wita letnie pory roku

Lublin obchodził przyjście lata w niecodzienny sposób. W środę, 5 czerwca, od wczesnych godzin porannych (9:00), miasto zorganizowało wyjątkową akcję. Miejscowe bratki, które jeszcze niedawno zdobiły Park Bronowicki i Ogród Saski, zostały rozdane mieszkańcom. Jak się okazało, te kolorowe kwiaty były równie pożądane jak świeże pieczywo na śniadanie.

Blanka Rdest, dyrektor wydziału zieleni i gospodarki komunalnej w lubelskim Ratuszu, podkreślała cel tej inicjatywy. Chcieliśmy przyznać drugie życie bratkom, które nadal są w dobrej kondycji. Dzięki temu przez pewien czas mogą one nadal upiększać miejskie przestrzenie – mówiła przed rozpoczęciem akcji. Zauważyła również, że podobne przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców w ubiegłym roku i spodziewała się podobnej reakcji tym razem.

W tym roku, urzędnikom udało się rozdać około 1,5 tysiąca bratków. Te urocze kwiaty trafiły do rąk mieszkańców Lublina i na pewno jeszcze przez jakiś czas będą zdobić ich balkony i ogródki.

Na miejscu bratków, w obydwu parkach pojawią się teraz nowe rośliny. Białe i czerwone begonie, aksamitki oraz żeniszki mają zastąpić poprzednie kwiaty i nadać parkom nowego, letniego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej wyjątkowej akcji, przygotowanej przez naszych fotoreporterów. Szczegóły akcji można zobaczyć na załączonym zdjęciu.