Utrudnienia w ruchu drogowym w Lublinie z powodu niedzielnych biegów i rajdu rowerowego

W najbliższą niedzielę kierujący pojazdami w Lublinie mogą napotkać na problemy z poruszaniem się po mieście. Powodem będą organizowane wydarzenia sportowe, mianowicie bieg i rajd rowerowy. Szczególna ostrożność będzie wymagana w rejonie centralnej części miasta.

Informacje o planowanych niedzielnych utrudnieniach w ruchu drogowym przekazała Justyna Góźdź, przedstawicielka urzędu miasta Lublina.

Planowany jest bieg „Chęć na Pięć”, który odbędzie się pomiędzy godziną 9 a 10. Podczas tej imprezy sportowej ruch samochodowy w centrum Lublina będzie całkowicie zablokowany. Biegnący pokonają trasę, która prowadzi przez następujące ulice: początek na Al. Racławickich przy Placu Teatralnym, dalej Krakowskie Przedmieście, Kołłątaja, Zesłańców Sybiru, Okopową, Lipową, z powrotem Al. Racławickie, potem rondem Honorowych Krwiodawców i zakończenie na Al. Racławickich przy Placu Teatralnym.

Z kolei festyn „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych” spowoduje, że ul. Kapucyńska zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. W trakcie tej imprezy odbędzie się również rajd rowerowy, który prowadzić będzie śladami św. Jana Pawła II. Przewidziany jest na godziny 10-11 i rozpocznie się przed kościołem Św. Rodziny, skąd uczestnicy wyruszą ulicą Jana Pawła II, potem skierują się w stronę ul. Armii Krajowej, przejadą przez rondo Kowcza, dalej ul. Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego i Al. Racławickie. Następnie planowany jest wjazd na teren KUL i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Rajd zakończy się na Placu Litewskim po przejeździe przez Al. Racławickie i Krakowskie Przedmieście.