22-letni mężczyzna z Lublina zaatakował ochroniarza i ukradł alkohol oraz kabanosy ze sklepu

Policjanci z Lublina zatrzymali młodego mężczyznę, który w wieku 22 lat dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. Na terenie dzielnicy Dziesiąta pod koniec maja doszło do incydentu, w którym złodziej zaatakował ochroniarza i zbiegł z miejscem przestępstwa, zabierając ze sobą alkohol oraz kabanosy.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podkreślił, że mężczyzna próbował ukraść nie tylko alkohol i kabanosy, ale również napój energetyczny. Pracownik ochrony zauważył to i podjął interwencję. Został jednak zaatakowany przez agresywnego sprawcę, który w pewnym momencie uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawca okazał się być 22-letnim mieszkańcem Lublina. Gdy funkcjonariusze próbowali wejść do jego mieszkania, mężczyzna odmówił im wpuszczenia. W tej sytuacji konieczne było wymuszenie wejścia do lokalu.

Po zatrzymaniu, 22-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna został umieszczony pod nadzorem policji. Za swoje działania może teraz odpowiadać przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.