Spotkanie z funkcjonariuszami policji: edukacja dla młodych i starszych w Lublinie

Dziś miało miejsce niecodzienne spotkanie, podczas którego zarówno dzieci, jak i ich dziadkowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak pracują funkcjonariusze policji. Spotkanie to zaowocowało bogatym doświadczeniem i wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa, a organizatorami byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Inicjatywa ta powstała w ramach pilotażowego projektu „Lublin-Zawodowcy”, który został zainicjowany przez Urząd Miasta Lublin.

Komenda Miejska Policji w Lublinie otworzyła swoje drzwi dla dzieci i ich dziadków, by umożliwić im bliższe zapoznanie się z pracą stróżów prawa. Wizyta ta była znakomitą okazją do posłuchania o codziennych obowiązkach policjanta, obejrzenia policyjnych radiowozów oraz sprzętu wykorzystywanego przez służby. Goście mogli również zwiedzić samą komendę.

Jednym z najciekawszych punktów programu był pokaz daktyloskopii, dzięki któremu uczestnicy mogli poznać techniki zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz pracy psa służbowego. To spotkanie było także świetną okazją do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na drodze, jak i w codziennym życiu.

Inicjatywa spotkania wyszła od policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i wpisuje się w pilotażowy projekt „Lublin-Zawodowcy”. Projekt ten został uruchomiony przez Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin, który stara się promować różne zawody wśród mieszkańców miasta.