Europejska Stolica Młodzieży jest wydarzeniem, ze względu na które miasto wyłoży pieniądze na budowę Parku Błonia.
Park Błonia w okolicy Zamku
Pomysł na przebudowę błoni wokół lubelskiego zamku wraca co kilka lat. Nigdy nie udało się jednak go zrealizować. Teraz ma się to zmienić, a przyczyną są Europejskie Dni Młodzieży. Miasto wysupłało piętnaście milionów złotych, które mają pomóc w sfinansowaniu przedsięwzięcia.
W nowym miejscu rekreacji odpoczną mieszkańcy, a będzie ono także nową atrakcją dla turystów. Tych nie powinno brakować już w przyszłym roku. Lublin będzie bowiem wtedy Europejską Stolicą Młodzieży.
Rekreacja w Parku Błonia nie tylko dla młodizeży
Pomysł rewitalizacji terenów wokół zamku podnieśli lubelscy radni. Pochwala go także Prezydent Miasta. Krzysztof Żuk twierdzi, że utworzenie Parku Błonia mógłby zostać udostępniony właśnie w 2023 roku. Wtedy Lublin ma pełnić rolę Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Zrewitalizowane błonia w okolicy zamku sąsiadują także z Aleją Unii Lubelskiej. To doskonałe miejsce na utworzenie nowego miejsca spotkań mieszkańców Lublina. „Zieleni nigdy nie za wiele!” można wyczytać między słowami pojawiających się w Internecie komentarzy.
Park Błonia w Lublinie miejscem koncertów i innych imprez
Dzięki przesunięciu ścieżki rowerowej (od pl. Zamkowego do al. Unii Lubelskiej) nieco w bok, błonia staną się sporym terenem rekreacji. Będzie to dobre miejsce do organizacji koncertów i innych wydarzeń.
Na placu utworzonym w czasie rewitalizacji błoń mogłyby na przykład odbywać się koncerty noworoczne.