Viva La Pizza w Lublinie

Problemy lokali gastronomicznych w Lublinie. Wysokie ceny i Nowy Ład są kłopotem

Wiele niewielkich firm, w tym restauracje i bary mają problemy z powodu wzrostu cen energii i gazu. Dodatkowe obciążenia, które wynikają z Polskiego Ładu prowadzą firmy do bankructwa.

Zamknięcie lokalu Viva la Pizza w Lublinie

Pizzeria Viva la Pizza w Lublinie funkcjonowała w samym centrum miasta. Do niedawna przybywali tam chętnie klienci ze stolicy województwa lubelskiego. Wczoraj na profilu pizzerii na Facebooku pojawił się jednak komunikat o zamknięciu. Właściciel poinformował, że powodem takiej decyzji są wzrost cen energii i gazu, a także obciążenia wynikające z Polskiego Ładu.

Viva la Pizza w Lublinie działała przez siedem ostatnich lat. Teraz dołącza do innych małych biznesów, które okazują się już nieopłacalne..

Pozytywny odbiór Viva la Pizza w Lublinie nie wystarczył

Pizzeria Viva la Pizza w Lublinie znajdowała się do niedawna przy ulicy Krakowskie Przemieście w stolicy Lubelszczyzny. Zbierała bardzo pochlebne opinie wśród fanów włoskiego jedzenia. W Internecie pojawiło się sporo opinii klientów, których zmartwiła nowina o zamknięciu restauracji.

Wiele restauracji zostało zamkniętych już wcześniej, ze względu na kryzys związany z pandemią. Mimo rządowej pomocy i różnych pakietów ochronnych (tarcze antykryzysowe), niektóre firmy zostały zamknięte.

Nieprawidłowości związane z naliczaniem pensji w 2022 roku.

Jak naliczana jest składka zdrowotna w Nowym Ładzie?

Co zmienia Nowy Polski Ład? Dla przedsiębiorców oznacza między innymi wyższe stawki za ubezpieczenie zdrowotne. Nie można ich teraz także rozliczyć jako koszty, co dla wielu firm oznacza dużo wyższe opłaty, niż wcześniej.