mieszkaniec hrubieszowa

Mieszkaniec Hrubieszowa wyszedł z domu podczas kwarantanny

Mieszkaniec Hrubieszowa wyszedł z domu podczas kwarantanny

Mieszkaniec Hrubieszowa miał odbyć swoją kwarantannę. Mimo to zdecydował, że musi wybrać się do sklepu i tak też uczynił. Udało mu się nawet odwiedzić dwa sklepy, zanim zatrzymała go policja. W momencie zatrzymania mężczyzna poruszał się na rowerze. Wyjaśnił, że musiał wyjść z domu, aby zrobić zakupy.

Policjanci z Hrubieszowa ustalili, że 45-latek był w dwóch różnych sklepach. Gdy zobaczyli go jadącego na rowerze, zatrzymali go i odwieźli do miejsca zamieszkania. Poinformowali go oni o tym, do jakich konsekwencji może prowadzić łamanie zasad kwarantanny i izolacji. Konieczne było dokonanie dezynfekcji w sklepach, do których mężczyzna się udał.

Mieszkaniec Hrubieszowa musi liczyć się z karą

Przypominamy, że niestosowanie się do zasad kwarantanny może wiązać się między innymi z wysokimi karami finansowymi. Zatrzymany mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat więzienia za narażenie innych osób na utratę zdrowia lub życia. Ale czy naprawdę można w takiej sytuacji powołać się na ten paragraf?

Gdyby faktycznie wyjście z domu podczas kwarantanny można było interpretować jako narażenie kogoś na utratę życia, to powinniśmy odnieść to też do sytuacji, w których wychodzimy z domu podczas przeziębienia lub grypy. Wszak osoby o niskiej odporności również mogą od tego umrzeć. Czy za takie coś również powinna nam grozić kara pozbawienia wolności? Nie wspominając już o wszystkich innych hipotetycznych sytuacjach, jakie mogą się nam przydarzyć, gdy wychodzimy z domu. A jaką karę będzie musiał ponieść 45-letni mieszkaniec Hrubieszowa?

Województwo lubelskie w walce z pandemią COVID-19

Województwo lubelskie nie próżnuje i robi, co może, aby zwalczać faktyczne oraz potencjalne skutki pandemii. To między innymi w Lublinie powstał niedawno szpital tymczasowy, który przyjmuje pacjentów chorych na COVID-19. Oczywiście warto wspomnieć, że do takiego szpitala wcale nie trafia każdy zakażony. Większość osób, u których uda się wykryć wirus SARS-CoV-2 radzi sobie z wykurowaniem się w domu. Nie wspominając już o osobach bez objawów. Między innymi wspomniany przed chwilą 45-latek z Hrubieszowa jest osobą, która nie wymagała hospitalizacji.

Ci, którzy takiej hospitalizacji wymagają, mają już trochę pod górkę. Otóż w wielu szpitalach brakuje łóżek oraz respiratorów dla pacjentów. Przez to moze być wkrótce problem z przyjmowaniem nowych chorych, chyba że pojawią się masowe ozdrowienia. W połączeniu ze spadkiem zakażeń mogłoby to przynieść naprawdę dużo pożytku dla niewydolnej i tak służby zdrowia.

Stan epidemiologiczny w województwie lubelskim

W dniu 5 kwietnia dostaliśmy informację o 237 nowych potwierdzonych zakażeniach w województwie lubelskim. Dzień wcześniej liczba ta była dużo wyższa, bowiem wynosiła 635. W całym kraju przez ostatnie dni liczba nowych potwierdzonych zakażeń ciągle mieściła się w okolicach 20-30 tysięcy. Trochę optymistyczniej wyglądało to wczoraj, czyli 5.04.2021 gdzie liczba nowych zakażeń wyniosła 9 902. Przypominamy jednak, że jest to jedynie liczba nowych pozytywnych wyników testów robionych pod kątem obecności SARS-CoV-2. Nie odzwierciedla ona dokładnie wszystkich zakażeń.