opłata za śmieci

Opłata za śmieci w Lublinie coraz większa

Opłata za śmieci w Lublinie coraz większa – co na to mieszkańcy?

W Lublinie możemy zaobserwować bardzo poważny problem. Otóż wzrost opłat za śmieci naprawdę utrudnia życie wieloosobowym rodzinom. Prezydent miasta ma jednej pewien pomysł, który miałby wprowadzać ulgi dla większych rodzin. Czy uda mu się przekonać radnych do wprowadzenia tego pomysłu w życie? Wszystkiego dowiemy się po następnej sesji Rady Miasta.

Opłata za śmieci – dla kogo ulgi?

W Lublinie pojawił się nowy projekt, który ma zmienić dotychczasowy system składania opłat za śmieci. Nowa kwota będzie dużo wyższa od poprzedniej i mieszkańcy odczują to bardzo boleśnie. Problem dotknie zwłaszcza rodziny wielodzietne, które muszą uważać na każdą złotówkę. Trzyosobowe gospodarstwa (i większe) płaczą teraz 63 zł. Urzędnicy mają nową propozycję, aby od 1 lipca naliczano opłatę od każdej osoby. Trudno sobie wyobrazić, jaki cios to musi być dla tak dużych rodzin jak na przykład sześcioosobowe. Za wywóz śmieci taka rodzina będzie musiała zapłacić ok. 150 złotych za miesiąc. Czy to nie jest przesada?

Prezydent Lublina reaguje na podwyżkę opłat

Krzysztof Żuk prezydent lublina zapowiedział, że będzie kierował autopoprawkę do projektu do Rady Miasta. Ma ona między innymi zawrzeć zapisy, które pozwolą zwolnić rodziny wielodzietne z części opłat. Sposób ustalania opłat jednak będzie musiał cały czas być ten sam. Mowa o czywiście o systemie, w gdzie kwotę nalicza sięod każdej osoby. Jednak Prezydent Żuk ma ciekawy program, który ma zwolnić z części opłat rodzinny większe niż pięcioosobowe. Gdyby ta poprawka weszła w życie, oznaczałoby to, że nie naliczano by już opłat od szóstej osoby w rodzinie. Wkrótce nad tym projektem usiądą radni miejsce podczas sesji Rady Miasta. Czy uda się przeforsować tę poprawkę i duże rodzinny będą mogły trochę odetchnąć? Miejmy nadzieję, bo takie podwyżki opłat naprawdę utrudniają życie rodzinom, zwłaszcza tych w nienajlepszej pozycji finansowej.

– W związku z dyskusją jaka pojawiła się w przestrzeni publicznej odnośnie propozycji zmiany zasad naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poleciłem przeprowadzenie ponownej analizy dotyczącej sytuacji dużych rodzin w tym zakresie. Na podstawie danych, które otrzymaliśmy od Związku Dużych Rodzin i po odbytych konsultacjach, zaproponujemy Radzie Miasta wprowadzenie częściowego zwolnienia z opłat dla rodzin sześcioosobowych i większych – tłumaczy prezydent

1 komentarz

Komentarze wyłączone.