stadion żużlowy

Motor Lublin osiąga wspaniałe wyniki

Motor Lublin pokonał żużlowców z Zielonej Góry 52:38

Motor Lublin świetnie poradził sobie w ostatnim meczu z Falubazem Zielona Góra. Wynik tego spotkania to 52:38 dla drużyny z Lublina. Mamy tu do czynienia z żużlem na najwyższym poziomie. Drużyna z Zielonej Góry to kilkukrotny mistrz Polski, więc wygrana z tak dobrym rywalem zawsze jest imponującym osiągnięciem. Nie oznacza to wcale, że Motorowi Lublin czegokolwiek brakuje. Drużyna ta również przez wiele lat osiągała sukcesy w najwyższych polskich ligach, siejąc strach u swoich przeciwników.

Druża obecnie gra w PGE Ekstralidze, ostatnio grała z takimi przeciwnikami jak Moje Bermudy Stal Gorzów, Eltrox Włókniarz Częstochowa czy Betard Sparta Wrocław. Ostatnio żużlowcy z Lublina świetnie poradzili sobie w rozgrywce z Zieloną Górą, a wkrótce czeka ich spotkanie z Ewinner Apator Toruń.

Motor to drużyna, która miała swoje wzloty i upadki. W dawniejszych czasach nie miała tak wielu sukcesów jak dzisiaj. Tak naprawdę dopiero w 2016 roku pokazała na co ją stać, a na przestrzeni kilku lat zaliczyła aż dwa awanse. Taki sukces rzadko kiedy zdarza sięw tym sporcie. Teraz pomyślnie utrzymuje się w PGE Ekstralidze, a więc jest to najwyższy możliwy poziom.

Lubelska drużyna w 2021 roku

Celem drużyny w tym roku jest awans do fazy play-off w PGE Ekstralidze. Na ten moment zajmuje ona trzecie miejsce w tabeli, a wyprzedzają Betard Sparta Wrocław oraz Moje Bermudy Stal Gorzów. Nie jest to jeszcze koniec tegorocznych rozgrywek, więc bardzo możliwe, że żużlowcy zdobędą kolejne punkty, które wyniosą ich na jeszcze wyższy poziom. Jeśli nie w tym sezonie to może w następnym będzie okazja, żeby wywalczyć tytuł mistrza Polski?

Kim są rywale Motoru Lublin?

Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje team z Wrocławia, dawniej znany jako WTS Wrocław. Ten 4-krotny mistrz Polski to nielada przeciwnik. Oprócz sukcesów krajowych, osiągał on bardzo dobre wyniki także na mistrzostwach świata. Nie ma się co więc dziwić, że utrzymuje się tak wysoko. Nawet drużyna z Lublina nie była w stanie wygrać z WTS-em podczas ostatniego meczu.

Stal Gorzów, która zajmuje drugie miejsce, też nie jest byle kim. Dzięki tej drużynie od wielu lat Gorzów Wielkopolski zajmuje wysokie miejsce na żużlowej mapie Polski. Jest ona także odwiecznym rywalem Falubazu, z którym zawsze toczy zacięte boje. A skoro już mówimy o Zielonej Górze, to warto poświęcić temu miastu małą uwagę. Również jest to ważna pozycja w kontekście całego polskiego żużla. Chociaż nie podołała w rozgrywkach z Lublinem, to wciąż jest to świetny przeciwnik, który nigdy nie ma problemu z utrzymaniem się w najważniejszych polskich ligach.