Policja zatrzymała agresywnych nietrzeźwych

Atak na policjantów – kara będzie wysoka?

Trzech pijanych mężczyzn w wieku między od 26 do 35 odpowie za napaść na policjantów. Zdarzenie miało miejsce podczas interwencji

W piątek po południu lubelska Policja otrzymała wezwanie: doszło do bójki w jednej z bram znajdującej się nieopodal ul. Lubartowskiej w Lublinie. Funkcjonariusze zostali szybko wysłani na miejsce, a na miejscu zastali trzech mężczyzn w stanie nietrzeźwym. Zachowywali się agresywnie i doszło do napaści na lubelskich wywiadowców. Przedstawiciel Policji relacjonuje:

Już na początku jeden z mężczyzn był bardzo agresywny i uderzył funkcjonariusza pięścią w klatkę piersiową. Za chwilę do ataku na mundurowych dołączyli dwaj kolejni mężczyźni. Sprawcy wyzywali, szarpali i uderzali policjantów

Policjantom udało się dość szybko obezwładnić napastników, a ci trafili do policyjnej celi. Trzeźwiejąc oczekiwali na przesłuchanie. Jak się później okazało, wszyscy byli dobrze znani lokalnym służbom – byli odpowiedzialni za rozboje, kradzież mienia, wandalizm i włamanie.

Policjant twierdzi „bili i wyzywali”

Całą grupa zatrzymanych mężczyzn usłyszała po wytrzeźwieniu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Najstarszy z nich, 35-letni mężczyzna, został poddany dozorowi policyjnemu i wyszedł za kaucją – poręczenie majątkowe wyniosło 30 tysięcy złotych.

Mężczyźni czekają na rozprawę. W Sądzie mogą usłyszeć wyrok do dziesięciu lat pozbawienia wolności.