Trwa rekrutacja na lubelskie uczelnie

Wolne miejsca na lubelskich uczelniach

Wiele uczelni w Lublinie wciąż posiada wolne miejsca dla studentów. Tym samym absolwenci szkół średnich są zapraszani do wzięcia udziału w rekrutacji.

Wciąż trwa nabór na studia na wielu lubelskich uczelniach. Dostępne są studia na różnych kierunkach, w tym bardzo pożądanych. To między innymi architektura, matematyka i bioinżynieria. Jedynie Uniwersytet Medyczny w Lublinie zakończył już rekrutacje, a wszystkie dostępne kierunki zostały wypełnione studentami.

Do końca sierpnia trwa jednak nabór na studia drugiego stopnia, Tam w trybie dziennym można studiować jeden z kierunków: biomedycyna , dietetyka, elektroradiologia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo oraz zdrowie publiczne..

Nabór do UMCS do połowy września

Ponad dwa tygodnie trwał będzie jeszcze nabór na jeden z 20 kierunków na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. To m.in. matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz bezpieczeństwo narodowe. Mimo, że nabór trwa do połowy września, nie ma na co czekać, lepiej się spieszyć, informuje Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej wolne miejsca są na wielu rodzajach studiów: dziennych, zaocznych oraz drugiego stopnia.

Kilkadziesiąt kierunków do wyboru na KUL-u

Katolicki Uniwersytet Lubelski zachęca do zapisu na jeden z kilkudziesięciu kierunków, na których wciąż są wolne miejsca. Rekrutacja trwa aż do 20 września, choć może zostanie przedłużona o kolejne dni. Władze uczelni, nauczone doświadczeniem z poprzednich lat, ostrzegają: po 10 września może być większe zainteresowanie zapisem na studia. Chętnych studiowaniem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zapraszają więc do jak najszybszego udziału w naborze.

Na Politechnice więcej chętnych, niż miejsc

Politechnika Lubelska cieszy się, jak co roku, wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Wśród studentów najchętniej wybierane były kierunki: architektura, finanse i rachunkowości, informatyka, inżynieria logistyki, marketing i komunikacja rynkowa, mechatronika, oraz zarządzanie. Tam rekrutacja została zamknięta już w trakcie pierwszego naboru.

Wciąż są jednak wolne miejsca na kilkunastu kierunkach proponowanych przez Politechnikę w Lublinie. To chociażby mechanika i budowa maszyn, czy budownictwo.

Rekrutacja zostanie zamknięta 20 września 2021r.

Uniwersytet Przyrodniczy daje spory wybór

Zarówno kandydaci na studia pierwszego, jak i drugiego stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie mają możliwość rekrutacji w czasie letniego naboru.

Bioinżynieria, biotechnologia, ekoenergetyka, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne oraz ochrona środowiska – na tych kierunkach można podjąć studia pierwszego stopnia. Na każdym z nich jest kilka do kilkunastu wolnych miejsc.

Chętnych na studiowanie na drugim stopniu musi zadowolić znacznie mniejszy wybór. To turystyka i rekreacja, biologia i dietetyka.

Lubelskie uczelnie niezłe w skali kraju

Warto przypomnieć, że z biegiem czasu wyniki lubelskich uczelni na tle całej Polski wypadają coraz lepiej.

Najlepszą renomą może pochwalić się, niedostępny już podczas obecnego naboru, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, który zajmuje obecnie 21. miejsce w skali całego kraju.

Politechnika Lubelska znajduje się sześć miejsc niżej. Jest natomiast druga w kategorii innowacyjności.

UMCS uplasował się na 43. miejscu i odnotował spory spadek w porównaniu do poprzednich lat. Uniwersytet Przyrodniczy zajął natomiast odległe, 52. miejsce.

Wyniki pochodzą z najnowszej odsłony rankingu „Perspektywy”.