Autobus dowiezie studentów na szczepienie na Uniwersytecie Medycznym

„Akademicki Przystanek Szczepienie” na trasie komunikacji miejskiej w Lublinie

Punkt szczepień znajduje się na Uniwersytecie Medycznym. Można tam dojechać korzystając z nowoutworzonej linii autobusowej.

Akcja ma na celu zachęcenie do udziału w szczepieniach. Trasa autobusu przebiega przez miasto w tych rejonach, gdzie mieszkają studenci. To oni mają być w głównej mierze dowożeni autobusem do punktu szczepień na UM.

Autobus będzie kursował między przystankiem Chodźki , a ul. Doświadczalną.

Zawiła trasa autobusu

Pomiędzy skrajnymi przystankami autobus przejedzie przez następujące miejsca: Szpital, Rondo imienia Kamińskiego, Orfeusz, Kiepury i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Filaretów, Zana, ul. Nadbystrzycka, ul. Narutowicza, al. Piłsudskiego, ul. Fabryczną, Droga Męczenników Majdanka i „Lalka”.

Dyrektor ZTM w Lublinie poinformował także, w jakich dniach będzie można skorzystać z darmowego dojazdu na szczepienie. To trzy dni:

  • 30 września
  • 1 października
  • 4 października

Chętni mogą skorzystać z tego udogodnienia w godzinach od 9:00 do 16:00.

Wspólny pomysł liderów akademickiego Lublina

Wojciech Załuska, który pełni funkcję rektora Uniwersytetu Medycznego, popiera całą akcję. Wspomina, że cała Lubelszczyzna znajduje się na końcu listy jeśli chodzi o procent zaszczepionych osób. Działania wynikają z troski nie tylko o środowisko akademickie, ale też całe społeczeństwo tego regionu.

Tego samego zdania są także pozostali rektorzy dużych uczelni w Lublinie: Radosław Dobrowolski (rektor UMCS), Zbigniew Pater (Politechnika Lubelska), Urszula Kosior-Korzecka (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie).

Swój podpis pod porozumieniem dotyczących utworzenia Akademickiego Przystanku Szczepienie złożyli także wojewoda lubelski i Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk.

Poza uruchomieniem tymczasowej linii autobusowej, którą można dojechać na szczepienie, przedstawiciele uczelni podejmą również inne działania. To przede wszystkim uświadomienie studentów i zapoznanie z bieżącą sytuacjąepidemiologiczną.