Za dwa lata nowy most na rzece Wieprz na drodze krajowej 82

W 2023 kierowcy przekroczą Wieprz nowym mostem

Nowa inwestycja ma być znacznym ułatwieniem dla kierowców jadących w kierunku Łęcznej. Nowy most usprawni przejazd.

Obecnie funkcjonująca przeprawa przez rzekę Wieprz pozwala na przejazd pojazdów o masie całkowitej do 30 ton. Nowy most ma podnieść tę wartość do 50 ton. Pozwoli to więc na użytkowanie drogi nawet w pełni załadowanym ciężarówkom z naczepami.

Nowa inwestycja znajduje się na drodze krajowej nr 82. Jest niezbędnym usprawnieniem przejazdu „krajówką”. Stary most ma już bowiem ponad 50 lat – oddano go do użytku w 1966 roku i jest już w złym stanie technicznym. Jak donosi Łukasz Minkiewicz, rzecznik Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (lubelski oddział), konieczna jest budowa nowego mostu.

Wczoraj ogłoszono przetarg

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i wykonanie nowej przeprawy przez rzekę Wieprz w dniu 27 września. Jadąc z Lublina do Łomży drogą krajową numer 82, nowy most znajdować się będzie z lewej strony obecnego. Most ma być znacznie bezpieczniejszy od obecnego, a to za sprawą szerokich na 7 metrów jezdni, dodatkowo po obu stronach znajdą się chodniki i ścieżki rowerowe (łącznie 2,9m szerokości) i specjalne, wysokie na pół metra, opaski bezpieczeństwa.

Kompleksowe podejście do budowy nowego mostu na Wieprzu zakłada także postawienie pochłaniających hasłas ekranów.

Stary most posłuży jeszcze chwilę

W ostatnich latach przed wyburzeniem, dotychczasowy most posłuży jako objazd. Taka sytuacja potrwa do końca roku 2023, najpóźniej jednak do początku 2024.