Nietrzeźwy kierowca jechał zygzakiem. Zatrzymali go czujni kibice Motoru Lublin

Kibice Motoru Lublin zatrzymali pijanego kierowcę samochodu.

Wczoraj miał miejsce finałowy mecz żużlowej ligi. Kibice ze stolicy województwa lubelskiego jechali do Wrocławia i zainterweniowali w nietypowy sposób.

Grupa kibiców lublińskiego klubu Speedcar Motoru Lublin podróżowała drogą krajową numer dwanaście w kierunku Wrocławia. Gdy przejeżdżali w okolicach Wieniawy zauważyli niepokojące zachowanie kierowcy Volkswagena. Ten jechał slalomem, od jednej do drugiej krawędzi jezdni. Kibice podejrzewali, że może być nietrzeźwy, zdecydowali się więc na podjęcie interwencji.

Kierowca jadący na mecz Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin uniemożliwił dalszą jazdę podejrzanemu o jazdę na podwójnym gazie kierowcy Volkswagena. Następnie kibice zadzwonili na policję, która wkrótce przyjechała na miejsce zdarzenia.

Słuszne przeczucia kibiców z Lublina

Podejrzenia nie okazały się bezpodstawne. Policja skontrolowała sześćdziesięciolatka, który prowadził samochód w dziwny sposób. Wynik testu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu nie pozostawił złudzeń – niemal dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze Policji z Przysuchy (w tamtym rejonie doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy) zabrali pijanego kierowcę. Teraz grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności, a z pewnością zostanie mu odebrane prawo jazdy.

Bohaterska postawa kibiców

Grupa kibiców jadąca na żużlowe spotkanie wykazała się sporą czujnością i podjęła bardzo dobrą decyzję. Co roku za sprawą pijanych kierowców na drogach dochodzi do wielu wypadków. Być może zatrzymując pijanego kierowcę i wzywając policjantów spowodowali, że nie doszło do kolejnego zdarzenia. Może uratowali życie potencjalnej ofierze kierowcy jadącego na „podwójnym gazie”.

Sam finał żużlowej ligi zapewne również dostarczył kibicom wielu wrażeń. Klub Motor Lublin niestety przegrał żużlowy finał, ale Wicemistrzostwo Polski również jest historycznym wynikiem.

Ostatni raz na drugim stopniu podium ekipa żużlowców stanęła w 1991 roku i są to jej najlepsze wyniki w historii startów w lidze.

Mecz zakończył się wynikiem: Betard Sparta Wrocław 50:40 Motor Lublin. Pierwsze finałowe starcie miało natomiast miejsce w Lublinie. Tam padł remis 45:45.