Kontrole Nadzoru Ruchu i Policji w Lublinie

Policja i Nadzór Ruchu skontrolują w komunikacji miejskiej – kierowców oraz pasażerów

Nadzór Ruchu MPK w Lublinie zdecydował się rozpocząć szeroko zakrojoną akcję polegającą na licznych kontrolach.

Wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Lublina kontrolerzy Nadzoru Ruchu mają sprawdzać trzeźwość kierowców pojazdów komunikacji miejskiej. To działanie prewencyjne, które ma na celu utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w lubelskim transporcie publicznym.

Pasażerowie korzystający z miejskiego transportu również mogą być poddani kontroli. W tym przypadku chodzi o sprawdzenie czy stosują się do zasad reżimu sanitarnego. Chodzi między innymi o zakrywanie ust oraz nosa maseczkami, zachowanie odpowiedniej odległości między pasażerami. To także kontrola limitu liczby pasażerów w pojeździe.

Współpraca Policji z przewoźnikiem

Cała akcja wynika z bardzo dobrej współpracy. Komenda Miejska Policji w Lublinie współpracuje od lat z Nadzorem Ruchu Miejskiego Pośrednika Komunikacji. Wspólne działania przynoszą dobre efekty i wzrost bezpieczeństwa na drogach oraz w pojazdach.

Kontrole odbywają się w zespołach – to przedstawiciel MPK i funkcjonariusz Policji. Akcja trwa już od kilku dni. Póki co kontrolerzy nie odnotowali uchybień, a wszyscy kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej byli trzeźwi.