W Biłgoraju policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gry

Hazard bez pozwolenia – policjanci zabezpieczyli automaty w Biłgoraju

Policjanci odnaleźli kilka automatów do gier hazardowych w biłgorajskim lokalu. Właściciel nie posiadał na nie koncesje, grozi mu więzienie.

Wieczorem, 22 września 2021 roku, policjanci ustalili miejsce prowadzenia hazardowego procederu. W jednym z lokali w Biłgoraju znajdowały się trzy maszyny do gry, które policjanci z wydziału kryminalnego odnaleźli po otrzymaniu zgłoszenia. Razem z Policją w akcji brali udział urzędnicy Urzędu Celno-Skarbowego z Zamościa.

Ustawa ściśle reguluje hazard

Treść ustawy hazardowej jasno określa, gdzie może mieć miejsce taka rozrywka. Automaty do gier mogą się bowiem znajdować tylko w kasynach, a do ich umieszczenia i funkcjonowania niezbędna jest specjalna koncesja.

Brak takiego zezwolenia jest zatem jasnym naruszeniem zapisów ustawy. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci oraz urzędnicy UCS w Lublinie prowadzą aktualnie śledztwo, a właścicielowi lokalu wkrótce prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty.

Automaty do gry – kiedyś w każdym pubie, dziś tylko w kasynach i… muzeach

Do czasu wprowadzenia przepisów regulujących hazard, automaty do gry były bardzo popularne. Umieszczano je w klubach, restauracjach, pubach oraz w salonach gier.

To maszyny służące rozrywce, zwykle do rozpoczęcia gry potrzebne jest wrzucenie monety lub żetonu o odpowiedniej wartości. Wtedy gracz może rozpocząć grę, w trakcie niej możliwe jest wygranie nagrody pieniężnej.