Finałowe starcie polskiego sezonu żużlowego przełożone ze względu na deszcz. Motor Lublin podejmie Spartę Wrocław 23 września

Kibice czekali na finałowy mecz Motoru Lublin. Póki co wygrała… pogoda.

Na 19 września 2021 roku zaplanowane zostało pierwsze starcie finałowe PGE Ekstraligi. Mecz Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław przełożono jednak ze względu na wielodniowe opady.

Już od kilku dni na Lubelszczyźnie silnie padało. Trzy, cztery dni poprzedzające finał żużlowej ligi były dla kibiców „czarnego sportu” nerwowe. Spoglądali w niebo i sprawdzali prognozy pogody, niestety te potwierdziły się.

Pogoda w niedzielę 19. września nie pozwoliła na rozegranie zawodów.

Starcie faworyta i „czarnego konia”

Mecz pomiędzy drużynami ze stolic Dolnego Śląska i województwa lubelskiego odbywa się w ramach finału polskiej PGE Ekstraligi. Oba zespoły biorą w nim udział dzięki wspaniałej postawie w trakcie całego sezonu.

Udział Sparty Wrocław w finale nikogo nie dziwi, zawodnikami tej drużyny są bowiem najlepsi polscy i zagraniczni żużlowcy. Sam zespół z Wrocławia od lat walczy o najwyższe cele i nie zawodzi kibiców.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku zespołu lublinian. Motor Lublin posiada w swoim składzie kilka ciekawych nazwisk, między innymi bardzo doświadczonego Jarosława Hampela i kilku perspektywicznych juniorów. Mało kto przed sezonem sądził jednak, że Motor zdoła osiągnąć taki wynik. Dotychczas najlepszym wynikiem w żużlowej pierwszej lidze było dla tego zespołu zajęcie drugiego miejsca. Tego wyczyny większość młodych kibiców nie miało okazji oglądać na żywo – sukces miał miejsce wiele lat temu.

Znamy termin przełożonego spotkania

Władze ligi zdecydowały się na ustalenie nowego terminu na 23 września. Już w najbliższy czwartek o godzinie 20:00 kibice zasiądą więc na trybunach lubelskiej areny. Zawodnicy i osoby związane z klubem będą mogli liczyć na jak zwykle gorący doping. To dzięki niemu zawodnicy zespołu z Lubelszczyzny wznoszą się na wyżyny swoich możliwości, aby osiągnąć historyczny wynik.

Start spotkania Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław: czwartek, 23.09.2021, godz. 20:00.