Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo i uciekł z miejsca wypadku. (fot. PSP)

Nietrzeźwy kierowca zwiał z miejsca wypadku. Jest kilku rannych.

Mężczyzna, który prowadził vana marki Chrysler spowodował wypadek. Nietrzeźwy uciekł z miejsca wypadku pozostawiając kilka rannych osób.

Troje pasażerów amerykańskiego vana zostało przetransportowanych do szpitala. Ucierpieli w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu.

Całe zajście miało miejsce w Mejznerzynie (powiat Lubartów) w ubiegłą sobotę. Samochód uderzył w drzewo, a na miejscu zjawiły się wszystkie służby ratunkowe. Aby wydostać pasażerów i zabezpieczyć miejsce wypadku niezbędna była interwencja strażaków z Lubartowa oraz ochotników z OSP w Michowie. Na miejsce wypadku przybyło także pogotowie ratunkowe, udzielając niezbędnej pomocy medycznej na miejscu i transportując pasażerów do szpitala.

Jedna z podróżujących osób została uwięziona w pojeździe – zakleszczona na skutek uszkodzeń samochodu. Kierowcy pojazdu nie było n a miejscu, lecz policjanci szybko go odnaleźli. Miał około pół promila alkoholu we krwi.

Podczas całej operacji służby zablokowały drogę, ta była nieprzejezdna przez dłuższy czas. Ustanowiono jednak objazd. Podczas zamknięcia drogi policjanci próbowali ustalić przyczynę wypadku. Trwały także poszukiwania kierowcy i innych pasażerów, którzy mogli znajdować się w vanie.

Kierowcę zapewne czekają surowe konsekwencje, kilkukrotnie naruszył bowiem prawo i naraził życie i zdrowie współpasażerów. Karalne są zarówno prowadzenie auta „pod wpływem”, jak i ucieczka z miejsca wypadku.

fot. Państwowa Straż Pożarna w Lubartowie