Polacy przegrali w meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw świata

Młodzi piłkarze zagrają dziś w Lublinie: mecz Polska-Izrael U21

Mecz odbędzie się w ramach eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy dla lat 21. Turniej odbędzie się w 2023 roku.

W ramach eliminacji do młodzieżowego EURO 2023, reprezentacja Polski U-21 podejmie młodzieżowców z Izraela.

Podopieczni Macieja Stolarczyka powalczą o powtórzenie dobrego rezultatu, który miał miejsce w starciu młodzieżowych kadr Polski i Izraela siedem lat temu. Wtedy Polacy wygrali 3:1, a mecz również rozgrywany był w stolicy Lubelszczyzny. Bramki strzelali wówczas Mariusz Stępiński oraz Krzysztof Piątek.

To drugi mecz fazy grupowej eliminacji. W pierwszym Polacy pewnie pokonali Łotwę na ich terenie – mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Finały Euro U-21 odbędą się w 2023 roku, a gospodarzami będą Gruzja oraz Rumunia.

Lublin już niejednokrotnie gościł młodych piłkarzy

W przeszłości na stadionie Arena Lublin niejednokrotnie odbywały się zawody z udziałem piłkarzy młodzieżowej reprezentacji Polski. To przede wszystkim mecze fazy grupowej młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 (turniej odbywał się w Polsce), czy eliminacji do Euro 2019. To także kilka spotkań towarzyskich młodej kadry Polski, w składzie której nie raz znajdowały się przyszłe gwiazdy polskiej piłki. To między innymi obecnie podstawowy piłkarz występującego w angielskiej Premier League drużyny Southampton – Jan Bernarek, czy znany wszystkim Krzysztof Piątek. Ten ostatni kilka sezonów temu notował świetne występy we włoskiej Serie A, obecnie ma nieco słabszy okres, nadal jest jednak napastnikiem europejskiej klasy.

Polacy nie są faworytem w grupie

W grupie eliminacyjnej do młodzieżowego Euro 2023 Polacy mierzą się z Niemcami, Izraelem, Węgrami, Łotwą i San Marino. Dwa pierwsze zespoły, a także „Biało-Czerwoni” mają obecnie komplet trzech punktów. Dotychczas rozegrano jedno spotkanie.

Z grupy do kolejnej fazy awansuje najlepszy zespół, Niemcy są wyraźnym faworytem do zajęcia tej lokaty. W pierwszym meczu rozbili San Marino aż 6-0, choć warto wspomnieć o dość niskim poziomie prezentowanym przez grupowych outsiderów z południa Europy.

Zajęcie drugiego miejsca w grupie również może dać awans do kolejnej rundy. O to miejsce Polacy będą zapewne do końca walczyć z silnymi Węgrami oraz nieprzewidywalną reprezentacją Izraela. Pierwszy mecz rywali zakończył się wygraną Izraela 2-1.

Reprezentacje walczące o wyjazd na rozgrywane w Rumunii i Gruzji młodzieżowe Euro 2023 zostali podzieleni na dziewięć grup. Awans uzyskają drużyny zajmujące po rozegraniu wszystkich spotkań pierwsze miejsca, a także najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe osiem drużyn z drugich miejsc powalczy o przepustkę na turniej w barażach rozgrywanych w formie play-off.

Dzisiejszy mecz Polaków jest więc niezwykle istotny w kontekście zdobycia przepustki do finałów Mistrzostw Europy U-21.

Zdaniem bukmacherów Polacy są faworytem, lecz nie wyraźnym. Za każdą złotówkę postawioną na Polaków można wygrać około 1.8zł. Remis wyceniany jest na 3,6, natomiast wygrana Izraela premiowana będzie 4.5-krotnie.

Początek meczu o godzinie 20:00.