Nowe latarnie na ulicach Lublina

Na Hajdowie – Zadębiu staną nowe latarnie.

Trzy ulice na Hajdowie – Zadębiu otrzymają nowe oświetlenie. To w sumie osiemset metrów ulic.

Już jakiś czas temu wzdłuż trzech ulic – Hajdowskiej, Zadębie i Jarmarcznej – miały powstać nowe latarnie. W maju miasto wybrało pierwotnego wykonawcę. Wykonawca prac wycofał się jednak. Wzrost cen był tego powodem.

Właściciel firmy, która miała wykonać prace, wskazał na znaczne podwyżki cen surowców i prefabrykatów. Niektóre z nich podrożały o kilkadziesiąt do nawet kilkuset procent.

Firma zdecydowała się na zapłacenie zapisanej w umowie kary. W przeciwnym wypadku straciłby na wykonanym zleceniu – koszt budowy latarni wzrósł już po podpisaniu kontraktu. Kara zapisana w umowie wynosiła 10 procent wartości kontraktu. W tym przypadku oznacza to równowartość 18,5 złotych.

Latarnie oświetlające trzy lubelskie ulice zostaną sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Na ten projekt zagłosowało 131 osób.

Oświetlone ulice to wzrost bezpiczeńśtwa

Oświetlenie ulic powoduje wzrost bezpieczeństwa na takiej drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów, jak i pieszych. Na ulicach, których dotyczy modernizacja, nie ma wydzielonej ścieżki rowerowej oraz chodnika. Ruch pieszych i rowerzystów odbywa się tam równocześnie z ruchem samochodów.