W sobotę rusza Lubelski Festiwal Nauki. To siedemnasta edycja.

W sobotę rusza XVII Lubelski Festiwal Nauki

Organizatorzy zapowiadają, że to będzie największe naukowe wydarzenie w regionie.

Festiwal odbędzie się w dniach 18-25. września 2021 w Lublinie. W jego programie jest około 1300 projektów, w tym wykłady, warsztaty, różnego rodzaju doświadczenia oraz spotkania ze znanymi osobami związanymi z nauką. W przedsięwzięciu udział weźmie wiele cenionych na świecie naukowców. To z nimi spotkają się entuzjaści nauki.

Sprawdź ofertę kursów językowych szkoły Avalon w Lubinie.

„Enjoy science – nauka bez granic”

Enjoy science – nauka bez granic” jest hasłem tegorocznej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. To największa tego typu impreza w regionie. Jej głównym celem jest propagowanie nauki oraz upowszechnianie badań naukowych. XVII LFN jest także jednym z największych projektów popularyzatorskich w skali całego kraju.

Hasło festiwalu można rozumieć jako zachętę do udziału w badaniach naukowych i większe zainteresowanie nauką wśród osób z wielu kręgów Nie tylko naukowcy, czy akademicy mogą się nią zająć. Liczne doświadczenia, pokazy i wykłady mają zbliżyć dotąd niezainteresowanych nauką ludzi i przedstawić im naukę w ciekawy sposób.

Chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach.

Wszystkie zajęcia potrwają łącznie prawie dwa i pół tysiąca godzin i odbędą się w niemal czterystu salach. Nad ich przygotowaniem pracowały lubelskie uczelnie oraz Urząd Miasta Lublin.

Oferta programowa Lubelskiego Festiwalu Nauki pokazuje, jak duży potencjał naukowo-badawczy mają lubelskie uczelnie. Życzyłbym sobie, żeby przy okazji tej kooperacji, która owocnie rozwija się od kilkunastu lat, żebyśmy budowali potencjał również dla akademickiego Lublina – to słowa rektora UMCS, profesora Radosława Dobrowolskiego, które padły podczas konferencji. Ta odbyła się w ostatni wtorek

Są wolne miejsca, chętni powinni się jednak pospieszyć

Zapisy na poszczególne wykłady, prelekcje, sympozja i inne zajęcia zaczęły się z początkiem lipca 2021 roku. Organizatorzy zapewniają, że dla chętnych zostały jednak jeszcze wolne miejsca.

W wydarzeniu może wziąć udział nawet około trzydziestu tysięcy osób. Dotychczas 26 tysięcy już się zapisało. To oznaczałoby rekordową frekwencję.

System na bieżąco zwalnia miejsca osób, które z różnych przyczyn zrezygnowały z udziału w XVII LFN. Te miejsca są dostępne dla chętnych, dlatego zainteresowani powinni śledzić dostępność poszczególnych projektów dla widzów.

W organizację Lubelskiego Festiwalu Nauki zaangażowało się ponad 1540 uczestników, w dużej części związanych z lubelskimi uczelniami.

W sobotę o godzinie 18:00 cały festiwal rozpocznie się koncertem zorganizowanym na UMCS. Dyrygentem jest dr. hab. Tomasz Momot, a występować będzie orkiestra „Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie