Skorpion znaleziony w jednym z lubelskich mieszkań

Skorpion na Węglinie

Mieszkaniec Lublina mocno się zdziwił, gdy w swoim mieszkaniu znalazł niespodziewanego lokatora.

8. września 2021 był dla zamieszkujących jeden z bloków przy ul. ul. Onyksowej w Lublinie spokojnym dniem. Domownicy mocno się jednak przestraszyli, gdy na podłodze zobaczyli nietypowego pajęczaka. Mieszkańcy nie znają przyczyna pojawienia się tego groźnie wyglądającego gościa w lubelskim mieszkaniu.

Skąd mógł przywędrować lubelski skorpion?

W podobnych przypadkach istnieje kilka możliwości. Jedną z nich jest ucieczka zwierzęcia jednemu z sąsiadów. Hodowla skorpionów nie jest może zbyt popularna, jest to jednak w pełni legalne.

Osoby zajmujące się ochroną egzotycznych zwierząt mają też inne podejrzenia. Zdarza się, że niewielki pajęczak przyjeżdża z nami z wakacji. Przebywa niezauważony w bagażu, a w nowym domu ukrywa się.

W mediach niejednokrotnie pojawiały się informacje o transporcie pająków lub skorpionów na owocach. W ten sposób można przynieść ze sklepu nie tylko smaczne banany, czy ananasy, ale też nieproszonych gości.

Ten osobnik nie był na szczęście groźny

Znaleziony w mieszkaniu przy ulicy Onyksowej skorpion nie był groźny dla człowieka. Ten gatunek nie posiada wystarczająco silnego jadu, aby zrobić nam krzywdę. Tą informację mieszkańcy otrzymali jednak dopiero po odebraniu stawonoga przez służby.