Głos znanych osób w komunikacji publicznej - celem promocja pierwszej pomocy

W lubelskim transporcie publicznym zabrzmią znane głosy

Komunikacja miejska, której operatorem jest ZTM Lublin, zdecydowała się na zaproszenie znanych osób do nagrań, które pasażerowie usłyszą w autobusach i trolejbusach.

Pasażerowie podróżujący transportem publicznym w Lublinie wkrótce mogą usłyszeć znane, choćby z telewizji i radia, głosy.

Wszystko w ramach akcji promującej pierwszą pomoc. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie już wcześniej współpracowało w tym zakresie z fundacją Primum Auxilium. Zachęcanie pasażerów autobusów i trolejbusów do udzielania pierwszej pomocy to szczytny cel, dlatego znane osoby zdecydowały się na dołączenie do projektu.

W akcji wezmą udział członkowie kabaretu Ani Mru Mru i znani piosenkarze

Członkowie kabaretu Ani Mru Mru z pewnością zostaną bez problemu rozpoznani przez korzystających z MPK. Wszystko przez charakterystyczną barwę głosu każdego z przedstawicieli Ani Mru Mru. Nie inaczej będzie zapewne w przypadku innej osoby, która przyłączyła się do tej wyjątkowej akcji – Wojciecha Cugowskiego, który jest znany z wielu radiowych przebojów. Na współpracę z fundacją zdecydowała się także MARIE – ceniona piosenkarka z Lubelszczyzny.

Pierwsza pomoc nie jest skomplikowana

Udzielenie pierwszej pomocy nie oznacza przeprowadzenia skomplikowanych działań. To często pozostanie w kontakcie z poszkodowanym, powiadomienie odpowiednich służb, okrycie przed zimnem lub inne podstawowe działania.

Nagrane komunikaty zachęcające do troski o zdrowie swoje i innych usłyszymy już niebawem w pojazdach transportu publicznego w Lublinie.