Nowe rowery elektryczne dla policjantów z Chełma

Chełmscy policjanci ruszą na patrol nowymi rowerami elektrycznymi.

Policjanci służący w Chełmie będą mieli do dyspozycji nowy sprzęt. To dwa rowery elektryczne, które ułatwią pracę funkcjonariuszom.

Rowery zostały dziś przekazane do służby

W środę, 6 października 2021 roku, dwa nowe rowery weszły do służby. Policjanci będą z nich korzystać podczas patrolów. To szybki i komfortowy środek transportu, a przy tym bardzo ekologiczny. W miejskim środowisku rower elektryczny może okazać się znacznie sprawniejszym środkiem transportu, niż samochód. Jest przy tym całkowicie bez emisyjny.

Policjanci na elektrycznych rowerach zadbają o bezpieczeństwo w mieście

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie wykorzystają nowy sprzęt w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Pojadą nowymi rowerami do parków, wyruszą na ścieżki rowerowe, a także sprawnie dojadą do terenów rekreacyjnych. Rower elektryczny jest świetnym środkiem transportu, aby dostać się np. do terenów położonych nad wodą, czy publicznych kąpielisk. Wszędzie tam, gdzie ciężko jest dojechać radiowozem lub taki środek transportu zakłócałby wypoczynek mieszkańców, sprawdzą się nowe rowery.

Policjanci podkreślają, że rowerowe patrole mają często znaczną przewagę nad patrolami pieszymi. Również policjanci przemieszczający się radiowozem często maj problemy, szczególnie w zatłoczonych, krętych uliczkach. Użycie roweru, szczególnie elektrycznego, może okazać się bardzo skuteczne.

Policjanci ostrzegają rowerzystów i użytkowników hulajnóg

Funkcjonariusze poruszający się nowymi rowerami elektrycznymi szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie przepisów przez innych rowerzystów. Kolejną grupą, która może wkrótce znaleźć się pod lupą, są kierowcy hulajnóg. Ten środek transportu w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszy, a jego właściciele niejednokrotnie korzystają z chodników i ścieżek rowerowych jeżdżąc w bardzo brawurowy sposób.