Nowy chodnik przy wylotówce z Lublina

Nowy chodnik na wylotówce z Lublina. Chwilowe utrudnienia dla kierowców.

Droga wylotowa z Lublina w kierunku miejscowości Bychawa otrzyma nowy chodnik dla pieszych. To spore korzyści dla mieszkańców i pieszych chodzących wzdłuż tej drogi. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Chodnik pozwoli bezpiecznie dojść do przystanku komunikacji miejskiej

Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Osmolickiej. W stolicy województwa lubelskiego to już jedno z ostatnich miejsc z tak słabą infrastrukturą dla pieszych. Wzdłuż ruchliwej szosy piesi chcący dojść do przystanku autobusowego musieli iść skrajem ulicy lub nieutwardzonym poboczem.

Nowy chodnik rozwiąże ten problem. Będzie miał do dwóch metrów szerokości (w kilku miejscach minimalna szerokość to jednak 1,5m). Chodnik zostanie poprowadzony na dystansie ponad czterystu metrów.

Mieszkańcy już wkrótce będą mogli skorzystać z nowego chodnika na odcinku od przystanku autobusowego (przy sklepie Stokrotka) do skrzyżowania z drogą prowadzącą na Miętów.

Prace zaczną się na początku tygodnia

Wykonawca zacznie przygotowania do budowy nowego chodnika w poniedziałek 11 października. Plan zakłada ruch wahadłowy na remontowanym odcinku. W przejeździe tym fragmentem ulicy Osmolickiej pomoże sygnalizacja świetlna i dodatkowe oznakowanie postawione przez robotników.

Prace powinny zakończyć się do 27 października, zajmą więc nieco ponad dwa tygodnie.

Nowy chodnik będzie szczególnie przydatny zimą, kiedy szybko zapada zmierzch. Wtedy bezpieczeństwo pieszych poruszających się poboczem drogi było bowiem najbardziej zagrożone.