Kolejarz prowadzą szkolenia dla dzieci. Celem poprawa bezpieczeństwa

Październik miesiącem edukacji – edukacyjne spotkania z pracownikami kolei

W październiku kolejarze prowadzą zajęcia dla dzieci. Podczas edukacyjną. Nauka o bezpieczeństwie jest głównym celem spotkań z najmłodszymi.

PKP PLK zorganizowało całe wydarzenie

Przewoźnik PKP Polskie Linie Kolejowe jest pomysłodawcą, a zarazem organizatorem całej akcji. W jej ramach dzieci mają okazję spotkać się z Ambasadorami promującymi bezpieczeństwo na torach. Pomocą i dobrą radą służą także pracownicy Służby Ochrony Kolei.

Akcja organizowana jest regularnie – co roku w październiku.

Dzieci w wieku szkolnym dowiadują się od doświadczonych kolejarzy, jak bezpiecznie poruszać się w pobliżu torów. Pędzący pociąg ma ogromną masę, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę, gdy znajdujemy się w jego bliskim sąsiedztwie. Dzieci są więc instruowane jak przechodzić przez tory, a także jak funkcjonują przejazdy kolejowe.

Pracownicy SOK i Ambasadorzy Bezpieczeństwa PKP PLK pokazują dzieciom podstawowe znaki, z którymi można się spotkać w pobliżu torowisk kolejowych.

Spotkania są bardzo ciekawe dla dzieci

Aby młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, a także wiele z nich wyniosła, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dzieci biorą udział w grach i konkursach. Kolejarze pokazują opisywane sytuacje na filmach instruktażowych.

Część dzieci chętnie sięga po nowoczesne technologie. PKP Polskie Linie Kolejowe poszło więc z duchem czasu i dało dzieciom możliwość ściągnięcia aplikacji mobilnej na telefony komórkowe.

To działania zakrojone na szeroką skalę. Co roku w prowadzonych przez kolejarzy zajęciach uczestniczy bowiem kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Uczęszczają do kilkuset szkół, do których przychodzą osoby prowadzące zajęcia. Akcja cieszy się także dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i pedagogów szkolnych.

Wiele akcji promujących bezpieczeństwo – na drogach, torach, w wodzie i nie tylko

Obecnie duży nacisk kładziony jest na akcje promujące bezpieczeństwo dzieci. Przeróżne akcje dotyczą wszelkich miejsc, w których może się zdarzyć wypadek. Dzieci szkolone są więc w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnie, czy tory. Co roku w okresie wakacyjnym ratownicy wodni duży nacisk kładą także na instrukcje dotyczące prawidłowego zachowania na plażach i kąpieliskach.