Jesienna pogoda, sporadyczne opady

Pierwszy dzień października – jakiej pogody możemy się dziś spodziewać?

Pochmurny dzień w Lublinie i okolicach. Temperatury między 10, a 14 st. Celcjusza.

Dziś nie powinniśmy spodziewać się opadów deszczu. Temperatura przypomina o rozpoczętej niedawno jesieni. W ciągu dnia wynosi średnio około 13 stopni Celsjusza. W Lublinie i okolicach przelotne opady mogą pojawić się dziś około godziny dwudziestej. Wtedy też spadnie temperatura – nawet poniżej 10 stopni.

Minimalna temperatura w nocy wyniesie 7 stopni Celsjusza, daleko więc jeszcze do przymrozków i konieczności porannego skrobania szyb w samochodzie.

Piękna sobota – przyjemna temperatura zachęca do weekendowej aktywności

W sobotę, 2 października, rankiem odczujemy około 8-9 stopni temperatury. Z każdą godzinę ta będzie jednak rosła, aby po południu osiągnąć 17, a nawet 18 stopni. To bardzo dobre warunki do aktywności na zewnątrz lub do zorganizowania wycieczki. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę porę roku. Niestety, niebo będzie częściowo zachmurzone, lecz pojedyncze promienie jesiennego słońca powinny czasem uprzyjemnić spacer lub rowerową przejażdżkę.

Dobre powietrze, ale…

Osoby, które mają problemy z oddychaniem, zapewne powoli odczuwają już pierwsze niedogodności. Mimo, że powietrze jest na początku października wolne od roślinnych pyłków, a ostatnio jest regularnie „czyszczone” poprzez opady deszczu, zaczynają się problemy ze smogiem. Ta sytuacja powiązana jest z początkiem sezonu grzewczego. Wiele osób przesiada się także z rowerów do samochodów, zapewne przez coraz niższe temperatury w godzinach porannych.