Przedsiębiorcy nagrodzeni przez Prezydenta Lublina

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Lublina rozstrzygnięty. Mieszkańcy poznali laureatów.

Tegoroczna edycja konkursu została zakończona. Kilkunastu przedsiębiorców zostało wyróżnionych.

Pięć nagród głównych i dziewięć wyróżnień – to wyniki konkursu. Ogłoszenie miało miejsce pod koniec poprzedniego miesiąca. W środę, 29 września, odbyła się Gala Przedsiębiorców. Podczas niej wyróżniono firmy, które wyróżniły się w pewnych aspektach. Wszystko pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w ostatnim czasie, którą spowodowała pandemia.

Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina, docenił lubelskie przedsiębiorstwa. Przede wszystkim autem były śmiałość w działaniu i innowacyjne podejście do biznesu. W nowej rzeczywistości świetnie poruszają się niektórzy właściciele firm. Dzięki celnym decyzjom i współpracy z zgranym zespołem sprawili, że ich firmy zostały docenione.

Dodatkowo Prezydent podkreślił, że nagrodzone firmy mają duży wkład w rozwój przedsiębiorczości w całym regionie. Są pozytywnymi wzorcami dla mniej doświadczonych osób.

Zwycięscy w poszczególnych kategoriach

W kategorii Innowacyjność doceniono firmę BioMaxima. Nagroda została przyznana między innymi za innowacyjne na skalę całego świata działania w zakresie mikrobiologii. Wyróżnienia otrzymały firmy GIS-Expert, a także Inetum Polska.

Bardzo ważną kategorią jest też Obecność na Rynku Globalnym. Tutaj nagrodę otrzymał Chemnovatic – firma zajmująca się produkcją nikotyny. Tu wyróżniono Evotec oraz Amerpharma.

Kolejną kategorią była także Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta. Herbapol Lublin został zwycięzcą. To znany producent między innymi ziół i herbaty. Firmy Billennium, a także Protektor otrzymały wyróżnienia.

W dwóch kategoriach nie wręczono nagrody głównej. W dziedzinie Przemysłów Kreatywnych Prezydent Krzysztof Żuk wyróżnił Studio Format Ewa Smołka. Dwie firmy otrzymały także wyróżnienia w kategorii Młode Firmy: Hemplab  orz Plantalux. To przedsiębiorstwa, które dobrze rozwijają się na rynku, zostały więc nagrodzone.

Dwie nagrody specjalne

Spółka Medisept otrzymała nagrodę specjalną. To firma działająca w branży medycznej. Jest bowiem polskich producent rozwiązań do dezynfekcji i utrzymania higieny.

Nagroda specjalna trafia też do Lubelskiej Fundacji Rozwoju

Wszystkie tegoroczne Nagrody Prezydenta Miasta, a także przyznane wyróżnienia, są bardzo prestiżowe. Firmy z pewnością nabiorą wiatru w żagle dzięki takiej formie docenienia.