Więcej sekundników na skrzyżowaniach w świdniku

Usprawnienia na skrzyżowaniach w Świdniku

Starostwo chce zamontować wyświetlacze-sekundniki, Wskazują kierowcom, kiedy nastąpi zmiana sygnalizacji świetlnej.

Świdnik jako pierwsze miasto w województwie lubelskim posiada już bowiem takie rozwiązania. W bezpośredniej bliskości od sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu montowany jest mały wyświetlacz. Pokazywane na nim wartości wskazują na czas, który pozostał kierowcom do zmiany światła. System działa w dwie strony i pokazuje jak długo samochody muszą jeszcze czekać do zapalenia zielonego światła, a także przez jaki czas będzie się paliło zielone światło.

Dodatkowy wskaźnik na skrzyżowaniu w znacznym stopniu usprawnia przejazd przez skrzyżowanie. Jazda staje się bowiem bardziej płynna, a praktycznie do zera spadają przypadki zagapienia się.

Dotychczas świdniczanie znali to rozwiązanie ze skrzyżowania przy ul. Racławickiej

Już od dwóch lat takie rozwiązanie funkcjonuje na światłach przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Kosynierów. Dzięki zainstalowanemu tam urządzeniu można było przekonać się, jak działa cały system. Na własnej skórze zalety systemu poznali zarówno kierowcy, jak i urzędnicy odpowiedzialni za infrastrukturę drogową.

Koszt zakupu takiego systemu jest relatywnie nieduży, a jego instalacja nie sprawi problemów miejskim technikom. Rozwiązanie jest znane z wielu miast w Polsce i całej Europie. Sekundniki sprawdzają się rewelacyjnie, poprawiają także bezpieczeństwo.