Znany muzyk wystąpi w czwartek w CSK. W Lublinie fani jazzu usłyszą znane melodie

Piotr Schmidt wystąpi w Klubie Muzycznym CSK

W czwartek 7. października w Lublinie wystąpi znany trębacz. Zaprezentuje świetne umiejętności i materiał z najnowszej płyty.

Rok temu występ Piotra Schmidta był pierwszym wydarzeniem w nowo otwartym klubie muzycznym. Od czerwca 2020 do października tego roku minął więc nieco ponad rok, a jeden z najlepszych muzyków grających na trąbce znów powraca w to samo miejsce.

Dziesięciolecie działalności muzycznej trębacza wypadło w 2018 roku. Nagranie płyty pod tytułem „Saxesful” jest podsumowaniem tego okresu. Kolejna część materiału nagranego w 2018 roku znajduje się na drugiej płycie muzyka. „Saxesful vol. II” to zbiór utworów, w których Piotr Schmidt gra także na saksofonie. To właśnie te kompozycje można będzie usłyszeć podczas czwartkowego koncertu.

Na nowej płycie usłyszymy znajome dźwięki, w klasycznym wydaniu.

Na drugiej części płyty muzyk zagrał bowiem w kwartecie ze znanymi saksofonistami. To jego idole, na nich wzorował się podczas nauki gry i w trakcie swojej kariery. Na płycie można usłyszeć takich muzyków: Sikała, Wróblewski, Namysłowski, Ptaszyn , Miśkiewicz, Piotrowski, Wendt. Utwory zaaranżowano na bazie znanych, jazzowych standardów.

Najnowsza płyta Piotra Schmidta została dedykowana nieżyjącemu ojcu muzyka, profesorowi Andrzejowi Schmidt. W szczególności ostatni utwór na płycie, „Ach, Śpij Kochanie” został zagrany dla zmarłego ojca.

Podczas koncertu fani usłyszą także kontrabas, perkusję, fortepian, czy saksofon. Koncert rozpocznie się w czwartek, 7 października 2021 roku, o godzinie 19:00. Klub Muzyczny CSK znajduje się przy pl. Teatralnym 1 w Lublinie. Bilety kosztują 30-40zł.