Świetne wyniki Bogdanki

Wzrost zapotrzebowania na węgiel wpływa na świetne statystyki Bogdanki

Przedstawiciele Lubelskiego Węgla Bogdanka nie kryją zadowolenia. Podczas odmrażania gospodarki tak wzrosło zapotrzebowanie na surowiec, że spółka notuje bardzo dobre wyniki.

Ujawniono wyniki finansowe po trzech kwartałach 2021 roku

Wyniki finansowe spółki Lubelski Węgiel Bogdanka są więcej, niż zadowalające. Spółka poinformowała o wynoszącym niemal 165 milionów zysku. Dodatkowo, analizując wyniki z kolejnych kwartałów, można zaobserwować coraz lepszą kondycję spółki działającej w sektorze górniczym.

Prezes węglowej spółki, Artur Wasil poinformował o wolumenie sprzedaży węgla w pierwszych trzech kwartałach. Licznik zatrzymał się na 7,5 milionach ton, z czego 7,2 mln ton zostało już sprzedane.

Skąd tak dobre wyniki Bogdanki?

Władze kopalni poinformowały, dlaczego spółka osiąga tak znakomite wyniki. To między innymi zasługa odważnych inwestycji i otwierania nowych wyrobisk węgla. Także sprzęt używany przez działającą na Lubelszczyźnie spółkę jest coraz lepszy i bardziej wydajny.

Bardzo dużą zasługą dla osiąganych przez polskie spółki węglowe wyników jest spory popyt na rynku. Duże zapotrzebowanie na węgiel wynika między innymi z odmrażania gospodarki.

Korzystając z dobrej passy, Lubelski Węgiel Bogdanka chce nadal się rozwijać i dokonywać kolejnych inwestycji. Pozwoli to na osiąganie kolejnych zysków w nadchodzących miesiącach, nawet pomimo unijnych zachęt do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Rewelacyjny wynik Bogdanki na koniec roku

Plany zakładają zamknięcie roku 2021 z bardzo dobrym wynikiem. Mowa o 9,6 milionach ton wydobytego węgla, co oznaczałoby pobicie dotychczasowego rekordu ostatnich lat – z roku 2019. Wtedy spółka zanotowała 1,8 mld zł przychodu, jednak tylko nieco ponad 70 milionów zł zysku. W tym roku zysk jest już ponad dwukrotnie wyższy, cały rok może być więc podsumowany ponad 200-milionowym zyskiem Bogdankki.

Kopalnia węgla w Bogdance k/ Łęcznej

Kopalnia węgla kamiennego Bogdanka zlokalizowana jest nieopodal Łęcznej. Początki kopalni sięgają połowy lat 70-tych. Złoża węgla znajdującego się pod ziemią 235 milionów ton. Surowiec znajduje się na głębokości 850 do 1100 metrów pod ziemią.

Spółka akcyjna Lubelski Węgiel Bogdanka plasuje się w czołówce polskich kopalni, zarówno pod względem wydobycia, jak i osiąganych zysków. Jest to więc bardzo ważna spółka na Lubelszczyźnie.