W Halloween warto wybrać się na przerażające wydarzenie w Lublinie

Zbliża się Halloween – czym jest ten zwyczaj?

31 października część osób ma w zwyczaju świętować Halloween. Jakie tradycje i zwyczaje wiążą się z tym dniem?

Halloween to tradycja rodem z kultury anglosaskiej

Początkowo Halloween był dniem, w którym świętowano jedynie w krajach anglosaskich – Anglii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Odniesienia do Halloween pojawiały się jednak w wielu filmach i kulturze popularnej, obecnie nawiązania do tej tradycji można odnaleźć na całym świecie, także w Polsce.

Niektórzy uważają Halloween za świętokradztwo i uprawianie magii. Najlepiej jednak traktować ten dzień jako zabawną tradycję, skierowaną głównie dla dzieci.

Symbole Halloween

Ten dzień jednoznacznie kojarzy się z kilkoma symbolami i związanymi z nimi tradycjami. Bez wątpienia Halloween najczęściej jest łączone z dynią. Jednym z oryginalnych symboli, wywodzących się z kultury amerykańskiej, jest Jack-O-Lantern. To wycięta na kształt głowy dynia – ma oczy, nos i usta, a w środku dynia jest wydrążona. W ten sposób do środka można wsadzić świeczkę, tworząc pewnego rodzaju straszny lampion.

Kolejnymi symbolami Halloween są duchy, zombie i wampiry. Przywodzące na myśl postacie z zaświatów nawiązują mocno do popkultury.

Bal halloweenowy- maski i przebrania

To właśnie duchy i nieco straszne stwory są motywami przewodnimi podczas bali organizowanych z okazji Halloween.

Najczęściej uczestniczą w nich dzieci, zakładając straszne lub zabawne maski i przebierając się. Często wybieranymi przebraniami są stroje czarownic, a także postaci rodem z książek o Harrym Potterze.

Halloweenowe przekąski

Organizując bal maskowy, lub wybierając się na jedno z organizowanych w Lublinie wydarzeń, warto się przebrać. W dobrym tonie jest także przygotowanie „strasznych”, często krwawych przekąsek. Choć zazwyczaj są słodkie, wyglądem mogą przypominać mózgi, odcięte palce lub nawiązywać do motywów duchów, wampirów i czarownic.

Co roku eventy związane z Halloween są organizowane w miastach całej Polski. Także w stolicy Lubelszczyzny bez problemu można się udać na dziecięcy bal przebierańców w jednej z sal zabaw lub pójść na imprezę dla dorosłych – koncert lub potańcówkę z kościotrupami w tle.

Jak widać, pochodząca z Ameryki tradycja obchodzenia Halloween może być świetną zabawą dla całej rodziny lub okazją do spędzenia czasu z przyjaciółmi.