Nowy budynek UM stanie przy Leszczyńskiego

Biurowiec przy ul. Leszczyńskiego wkrótce zostanie zburzony

Urząd Miasta w Lublinie wydał zgodę na wyburzenie jednego z biurowców. To stary budynek zlokalizowany przy ulicy Leszczyńskiego.

Jeden z biurowców Urzędu Miasta w Lublinie zostanie wyburzony

Monika Głazik, rzeczniczka lubelskiego Urzędu Miasta, poinformowała o zgodzie na zburzenie starego biurowca. To wysłużony budynek, którego stan nie był zbyt dobry. W miejscu zburzonego biurowca powstanie nowy budynek – także należący do miasta.

W nowym budynku, którego budowa ma kosztować niecałe 100 milionów złotych, pracować będą miejscy urzędnicy. Tam mieszkańcy Lublina załatwią także niektóre sprawy urzędowe.

Inwestycja za 94 pomieści ponad pięćset pracowników UM w Lublinie

Na miejscu budynku, który wkrótce zniknie z powierzchni ziemi, stanie nowoczesny biurowiec. Ponad 500 pracowników Ratusza będzie miało tam swoje miejsce pracy.

Rozbiórka starego biurowca potrwa do początku roku 2022. Wtedy wykonawca zacznie prace przygotowujące teren pod budowę nowocześniejszego budynku. Przetarg na prace związane z rozbiórką wygrała firma budowlana Budimex.

Firma będzie miała okrągły rok na przygotowanie się do budowy nowego biura Urzędu Miasta w Lublinie. W tym czasie muszą więc sporządzić niezbędne plany i przygotować dokumentację. Równolegle trwają prace projektowe nad nowym budynkiem

Nowy biurowiec UM Lublin sięgnie niemal 30 metrów

Nowoczesny budynek osiągnie wysokość 29 metrów i siedem pięter. Powierzchnia biurowa to niecałe 14 tysięcy metrów kwadratowych, zostanie zagospodarowana w nowoczesny sposób. W budynku znajdzie się także owoczesna infrastruktura, a także ekologiczne rozwiązania zgodne ze standardami miasta.

To dobra wiadomość dla lubelskich urzędników. O budowie nowej siedziby dla niektórych wydziałów Urzędu Miasta mówiło się bowiem od kilkunastu lat.

Ciekawe, czy podczas prac nad wyburzeniem starego biurowca, wykonawca natknie się na jakieś ciekawe znalezisko. W ostatnim czasie w Lublinie trafiono w ten sposób na podziemny schron.