Połączenie Luton-Lublin

Od stycznia z Lublina dolecisz RyanAirem do Luton

Nowe połączenie w ofercie ekonomicznych linii lotniczych RyanAir jest odpowiedzią na taki kierunek proponowany przez WizzAira – największą konkurencję.

Na rynku niedrogich linii lotniczych istnieją właściwie dwie firmy

Z większości polskich lotnisk odlatują samoloty dwóch popularnych linii lotniczych w klasie ekonomicznej – WizzAir oraz RyanAir. Przewoźnicy konkurują ze sobą, co pewien czas zmieniając siatkę połączeń.

Większość Polaków korzysta z tanich linii lotniczych w celach turystycznych lub po prostu przemieszczając się do innego miasta. To bardzo wygodny środek transportu, gdyż lecąc nowoczesnym samolotem można bez problemu przemierzyć cała Europę w kilka godzin. Podróż autokarem, samochodem lub pociągiem byłaby kilkukrotnie dłuższa, często również bardziej kosztowna.

Tanie linie lotnicze zaskarbiły sobie wielu fanów ze względu na możliwość wykupienia biletów w naprawdę okazyjnych cenach. Choć standardowy koszt biletu wynosi kilkaset złotych, łowcy okazji są w stanie kupić przelot za kilkadziesiąt, a nawet za kilka złotych. Oznacza to oczywiście lot bez dodatkowego bagażu i bez wykupienia żadnej z usług (pierwszeństwo wejścia na pokład lub wybór miejsc).

Nowa trasa w ofercie RyanAira

Loty z Polski do Wielkiej Brytanii od wielu lat cieszą się ogromnym, niesłabnącym powodzeniem. Powodem jest spora liczba Polaków mieszkających i pracujących w Anglii i sąsiednich krajach. Z tego powodu jednymi z najważniejszych lotów w siatce połączeń ekonomicznych linii lotniczych są właśnie przeloty z Polski na jedno z wielu lotnisk w UK.

WizzAir już od jakiegoś czasu miał połączenie, które pozwalało na bezpośredni lot z Lublina do Luton w Anglii. Można powiedzieć, że przetarł szlak swojej konkurencji. Teraz RyanAir również zdecydował się na takie samo połączenie.

Osoby chcące podróżować z Lublina do Luton będą mogli wybierać spośród obu największych przewoźników już od początku przyszłego roku.

Gdzie leży Luton?

Luton jest niewielkim, liczącym około dwieście tysięcy mieszkańców, miastem położonym w Anglii. Większość podróżujących wybiera lotnisko w Luton chcąc podróżować do Londynu. Miasto znajduje się bowiem niecałe 50 kilometrów od stolicy Anglii.

Port lotniczy Londyn Luton znajduje się we wschodniej części tego położonego w centrum wyspy miasta.

Lot z Lublina do Luton powinien trwać dwie godziny i 50 minut. Dodając do tego czas przeznaczony na odprawę, z Lublina do Luton będzie można dostać się w około 6 godzin. Trasa ma niecałe 1900 kilometrów, a przejechanie jej samochodem zajmuje prawie dwadzieścia godzin.

Warto pamiętać, że w maju tego roku RyanAir wprowadził kontrole paszportów immunologicznych przed wejściem na pokład samolotu.