Dworzec Metropolitalny zostanie oddany do użytku już za rok

Dworzec Metropolitalny coraz bliżej ukończenia. Trwa montaż słupów podtrzymujących konstrukcję

Jedną z największych inwestycji w Lublinie w ostatnich latach jest budowa nowego dworca autobusowego. Dworzec Metropolitalny powoli „wychodzi spod ziemi” – fragmenty konstrukcji zaczynają być widoczne na powierzchni.

Dworzec Metropolitalny gotowy już w 2022 roku

Nowoczesny i zaprojektowany w wyjątkowy sposób Dworzec Metropolitalny zostanie oddany do użytku już w przyszłym roku. Wykonawcą prac jest firma Budimex, która prowadzi prace od 2020 roku. Początkowo skupiały się na przygotowaniu terenu i podłączeniu niezbędnych instalacji. Teraz pierwsze elementy konstrukcji zaczynają być widoczne dla mieszkańców stolicy województwa lubelskiego. To zapowiada zbliżający się wielkimi krokami moment zakończenia budowy.

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie ma obsługiwać wszelkie pojazdy tego typu. Zatrzymają się na nim zarówno autobusy komunikacji miejskiej, jak i dalekobieżne autokary, a nawet obsługujące trasy międzynarodowe.

Pod budynkiem dworca znajdzie się parking dla ponad 170 samochodów, a dach dworca ozdobią rośliny. Zieleń na dachu ma również być jasnym nawiązaniem do podejścia urzędników z Lublina do tematu ochrony środowiska.

Stanęły pierwsze cztery kolumny

Konstrukcja budynku ma się opierać na dwudziestu dwóch solidnych kolumnach. Właśnie ukończono montaż pierwszych czterech z nich. Wcześniej wykonawca zamontował już konstrukcję fundamentów. Stropy budynku dworca będą podtrzymywane przez kilkadziesiąt filarów, których montaż także już trwa.

Mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny z pewnością z niecierpliwością wyczekują końca prac. Reorganizacja ruchu drogowego powoduje bowiem niemałe utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy obecnie mogą oglądać teren budowy zza szyb stojących w korkach samochodów. Informacje drogowe z całej Polski możesz znaleźć pod adresem: nadrogach.pl

fot. Urząd Miasta w Lublinie