Wierni śpiewali podczas Zaduszków

Piąte Zaduszkowe Zgromadzenie Śpiewacze – wykonali pieśni o przemijaniu

Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie wierni spotkali się w celu wspólnego spotkania się. Wspólnie spędzili trochę czasu na śpiewaniu pieśni zadusznych.

Zaduszki -z myślą o zmarłych

Dzień Zaduszny wierni obchodzą drugiego listopada, przeważnie odwiedzając cmentarz. Jest to tradycja typowo chrześcijańska, obchodzą ją katolicy, protestanci oraz anglikanie. W tym dniu modlitwy oraz śpiewy mają na celu upamiętnienie zmarłych chrześcijan. Wiele osób w szczególności myśli wtedy o swoich bliskich, zmarłych członkach rodziny i znajomych.

W niektórych rejonach Polski ten dzień jest także nazywany Zaduszkami, Świętem Zmarłych, a pełną prawdziwą nazwą jest Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie wierni śpiewali

Spotkania Zaduszkowego Zgromadzenia Śpiewaczy na cmentarzu przy ul. Lipowej w stolicy województwa lubelskiego powoli staje się regionalną tradycją. 2 listopada 2021 roku lubelscy wierni spotkali się już po raz piąty.

W wydarzeniu mogą brać udział wszyscy chętni, wystarczy przyjść na miejsce spotkania i dołączyć się do wspólnego śpiewania. Każdy może otrzymać teksty piosenek, co znacznie ułatwi udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

Podobne wydarzenia mają także miejsce w innych miastach, o czym donosi strona internetowa dziennikinternetowy.pl

Pieśni wykonywane przez Śpiewaczy z Lublina są z zasady dość smutne i pozwalają na chwilę oderwać się od codziennych spraw. Wprowadzają dość smutny, odpowiedni dla tej okazji nastrój, pełen zadumy i przywołujący także wspomnienia