Lubelska Policja skontroluje mieszkańców - czy noszą maski?

Załóż maseczkę w miejscu publicznym. Inaczej możesz dostać mandat!

Policjanci będą kontrolowali w Lublinie, czy mieszkańcy stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa maseczką. Jeżeli tego tego nie zrobimy, może spodziewać się mandatu.

Zakrywanie ust i nosa – czy to konieczne?

Wielu mieszkańców stolicy województwa lubelskiego nie stosuje się do nakazu noszenia maseczki ochronnej zasłaniającej usta oraz nos. Twierdzą, że są zaszczepieni lub mają inne powody swojego zachowania. Policja ostrzega – w myśl przepisów, każdy ma obowiązek nosić maseczkę. Funkcjonariusze codziennie wystawiają wiele mandatów, m.in. w komunikacji miejskiej.

Podobne doniesienia w ostatnim czasie płynęły z innych polskich miast, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, czy nadmorskiego Koszalina. Tam także policjanci wlepiają mandaty osobom, które nie noszą maseczek, a nie mają odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego, które znosiłoby ten przymus.

Gdzie lubelscy policjanci przeprowadzą kontrole?

Kilka dni temu KWP w Lublinie podsumowała zmasowaną akcję kontroli przeprowadzonych w pojazdach komunikacji miejskiej. Wtedy ukarano kilkaset osób, a policjantom towarzyszyli pracownicy ZTM w Lublinie.

Teraz mieszkańcy miasta mogą spodziewać się kontroli policjantów w kolejnych miejscach. Chodzi głównie o takie miejsca, gdzie skupia się duża liczba osób, przez co reżim sanitarny w szczególności powinien być zachowany. To między innymi galerie handlowe, kina i sklepy.